Колашинац освојио златну медаљу на ЕП

Извор: Викиновости

2. март 2013.
Гетеборг/ Шведска (Beta) - Атлетичар из Србије Асмир Колашинац је у петак освојио златну медаљу у бацању кугле на Европском дворанском првенству у Гетеборгу.

Асмир Колашинац
Слика: Erik van Leeuwen.

Колашинац је до најсјајнијег одличја дошао хицем у четвртој серији од 20,62 метара, што му је и рекорд сезоне, а доминацију је потврдио тако што би са још два хица освојио злато.

Приликом првог покушаја је преступио, да би другим од 20,60 већ скоро осигурао медаљу. У трећој серији је бацио куглу 20,21 метар, у петој 20,51, а такмичење је завршио хицем од 20,49.

Сребрна медаља припала је Хамзи Алићу из Босне и Херцеговине са хицем 20,34, а бронзу је освојио Чех Ладислав Прашил који је куглу највише бацио 20,29 метара.

„Супер се осећам. Ово је нешто што сањам годинама, али свакако немој крајњи циљ, већ само друга степеница у мојој каријери. Поносан сам на себе и надам се да ће следећа медаља бити светска”, рекао је нови европски првак.

Колашинац је казао да жали за првим хицем када је преступио, али да је у четвртој серији показао свој квалитет.

„Жао ми је хица из прве серије, међутим у четвртој сам доказао да вредим”, рекао је српски атлетичар.

Та медаља је највећи успех атлетичара из Србије на дворанским првенствима.