Higl lako do finala na 200 metara prsno

Izvor: Викиновости

11. decembar 2009.
Istanbul/ Turska (Beta) - Plivačica iz Srbije Nađa Higl plasirala se u petak u finale trke na 200 metara prsno na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Istanbulu, dok dalji plasman nisu ostvarili Jovana Bogdanović, Radovan Siljevski i Boris Stojanović.

Higl je u kvalifikacijama zauzela drugo mesto u ukupnom plasmanu sa vremenom od dva minuta, 19 sekundi i 67 stotinki. Najbolje vreme u kvalifikacijama imala je Rike Meler Pedersen iz Danske (2:19.11)

Jovana Bogdanović u kvalifikacijama je zauzela 24. mesto. Srpski plivači Radovan Siljevski i Boris Stojanović nisu u petak uspeli da se plasiraju u polufinale trke na 100 metara slobodnim stilom. Siljevski je u kvalifikacijama zauzeo 29. mesto, dok je Stojanović bio 47.