Kolašinac osvojio zlatnu medalju na EP

2. mart 2013.
Geteborg/ Švedska (Beta) - Atletičar iz Srbije Asmir Kolašinac je u petak osvojio zlatnu medalju u bacanju kugle na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Geteborgu.

Asmir Kolašinac
Slika: Erik van Leeuwen.

Kolašinac je do najsjajnijeg odličja došao hicem u četvrtoj seriji od 20,62 metara, što mu je i rekord sezone, a dominaciju je potvrdio tako što bi sa još dva hica osvojio zlato.

Prilikom prvog pokušaja je prestupio, da bi drugim od 20,60 već skoro osigurao medalju. U trećoj seriji je bacio kuglu 20,21 metar, u petoj 20,51, a takmičenje je završio hicem od 20,49.

Srebrna medalja pripala je Hamzi Aliću iz Bosne i Hercegovine sa hicem 20,34, a bronzu je osvojio Čeh Ladislav Prašil koji je kuglu najviše bacio 20,29 metara.

„Super se osećam. Ovo je nešto što sanjam godinama, ali svakako nemoj krajnji cilj, već samo druga stepenica u mojoj karijeri. Ponosan sam na sebe i nadam se da će sledeća medalja biti svetska”, rekao je novi evropski prvak.

Kolašinac je kazao da žali za prvim hicem kada je prestupio, ali da je u četvrtoj seriji pokazao svoj kvalitet.

„Žao mi je hica iz prve serije, međutim u četvrtoj sam dokazao da vredim”, rekao je srpski atletičar.

Ta medalja je najveći uspeh atletičara iz Srbije na dvoranskim prvenstvima.