Đoković odbranio titulu u Parizu i stigao do 600. pobede

Novak Đoković
Slika: Carine06.

2. novembar 2014.
Pariz/ Francuska (Beta) - Teniser Srbije Novak Đoković osvojio je titulu na Masters turniru u Parizu, pošto je danas u finalu pobedio Kanađanina Miloša Raonića sa 2:0, po setovima 6:2, 6:3.

Najbolji teniser sveta je tako odbranio titulu osvojenu prošle godine i osvojio svoju 47. titulu u karijeri. Ovo je prvi put u četrdesetčetvorogodišnjoj istoriji mastersa u Parizu da je titula odbranjena. Đokovića do kraja sezone očekuje još učešće na završnom Masters turniru u Londonu, koji se igra od 9. novembra.

Đoković je već u drugom gemu prvog seta napravio brejk i poveo sa 2:0, a priliku da uveća prednost imao je u četvrtom i šestom gemu, ali se tada Raonić odbranio. I Raonić je imao nekoliko brejk prilika i šansu da se vrati u set, ali ih nije realizovao.

Sve ono što je propustio u prethodnim gemovima Đoković je nadoknadio u osmom, kada je napravio još jedan brejk što mu je donelo prednost od 1:0.

Drugi set je bio gotovo identičan prvom, a jedina razlika je bila u tome što je bilo manje brejk prilika.

Đoković je, kao i u prvom setu, napravio brejk u drugom gemu, a onda je u osmom gemu imao priliku da završi meč. U tom gemu je poveo sa 40:15, nije iskoristo meč lopte, ali jeste u narednom gemu u kojem je servirao.

Novak Đoković postao je u nedelju 23. igrač u istoriji koji je stigao do 600. ATP pobede u karijeri.